Gogol: Wolno wchodziliśmy w mecz

09/11/2018

Trener Michał Mieszko Gogol może mieć powody do radości. Prowadzony przez niego zespół pokonał kolejnego rywala i dopisał do tabeli następne trzy punkty. Tym razem zawodnicy Stoczni okazali się lepsi od drużyny ONICO Warszawa i triumfowali 3:1.

Spotkanie miało dość niecodzienny przebieg, a gra obu ekip falowała. Było trochę niewymuszonych błędów, zespoły długo szukały odpowiedniego rytmu. – Może ze względu na późną porę, ale wydaje mi się, że ten mecz był z początku nieco senny – podsumowuje Michał Mieszko Gogol, szkoleniowiec ekipy z Pomorza Zachodniego. – W pierwszej fazie inauguracyjnego seta popełniliśmy cztery błędy na zagrywce, a później już żadnego. Obie drużyny miały też dość niską skuteczność w ataku i wolno wchodziły w ten mecz. Wydaje mi się, że właściwa gra zaczęła się na dobre gdzieś między drugą i trzecią partią.

W zespole ze Szczecina gołym okiem widać było natomiast poprawę w przyjęciu. Ten element nie funkcjonował w ostatnim czasie najlepiej, tym razem gracze odpowiadający za odbiór serwisów rywali prezentowali się zdecydowanie solidniej. – Faktycznie dobrze przyjmowaliśmy, ale trzeba też uczciwie powiedzieć, że miało na to wpływ zachowanie siatkarzy ONICO. Rywale popełnili trochę błędów serwisowych i dlatego zdecydowali się później na lżejszy wariant wprowadzenia piłki do gry. My również nie prezentowaliśmy się w tym elemencie najlepiej. Dopiero w trzecim i czwartym secie to się zmieniło i zaczęliśmy stwarzać przeciwnikom problemy naszą zagrywką. Na pewno po tym spotkaniu mamy sporo przemyśleć i spostrzeżeń na temat naszej gry. Nie był to może najlepszy mecz w naszym wykonaniu, ale też trzeba przyznać, że nie był zły. Koniec końców wygraliśmy przecież 3:1 z dobrą i poukładaną drużyną z Warszawy, więc na pewno są również powody do radości – kończy optymistycznie trener szczecinian.

2018-11-08 23-41-20_IMGB2989 2018-11-08 23-41-16_IMGB2982 2018-11-08 23-38-13_IMGB2977 2018-11-08 23-36-02_IMGB2973 2018-11-08 23-34-55_IMGB2942 2018-11-08 23-32-45_IMGB2933