author

Dawid Borkowski

Witajcie, orędownicy sportowego chaosu! To ja, pasjonat siatkówki z nutą szaleństwa. Na moim blogu przywołuję widowiskowe smaczki z boiska, snując opowieści o rozgrywkach, gdzie piłka to taniec nad przepaścią. Zagłębiam się w kulisy spięć na siatce, odkrywając kulisy triumfu i porażki. Zapraszam was do królestwa moich słów, gdzie akcje są jak ataki, a emocje podają piłkę. Odkryjmy razem, że siatkówka to nie tylko gra - to filozofia walki i zgranej ekipy.

9 artykułów

latest-article
Psychologia
Jak zdobyć punkt bezpośrednio z zagrywki - as serwisowy
date-icon
23 września, 2023

Zagrywka asa serwisowego to potężne uderzenie piłki z dużą siłą i rotacją. W artykule omawiamy technikę tej widowiskowej zagrywki - postawę ciała, ruchy, sposoby kontroli lotu piłki. Przedstawiamy też ćwiczenia poprawiające siłę, celność i rotację oraz typowe błędy początkujących.

latest-article
Trening
Wymiary i budowa boisk do siatkówki plażowej
date-icon
23 września, 2023

Siatkówka plażowa - przepisy, wymiary boisk, technika, taktyka i zasady gry w tę niezwykle emocjonującą odmianę siatkówki rozgrywaną przez dwa zespoły 2-osobowe na piaszczystym boisku. Poznaj tajniki tej dyscypliny!

latest-article
Siatkówka dzieci
Błędy w ustawieniu w siatkówce i jak ich unikać
date-icon
23 września, 2023

Błędy w ustawieniu soczewek wewnątrzgałkowych to poważny problem grożący trwałym uszkodzeniem wzroku. Jak uniknąć tych błędów? Artykuł omawia najczęstsze pomyłki przy zabiegach, ich przyczyny, skutki i sposoby eliminacji ryzyka.

1 / 1